....na pyszny serniczek. Proszę się częstować. Smacznego
ciasto - 2 szkl. mąki, 2 łyżki cukru, 3/4 margaryny mlecznej, 3 łyżki śmietany, 1 żółtko, 2 łyżeczki proszku
Zagnieść ciasto, rozwałkować, dać na blachę
ser - 1/2 kg sera-zmielonego, 4 jajka, 1/2 szkl. oleju, 2 budynie śmietankowe, 2 szkl. mleka, 1 szkl. cukru
żółtka utrzeć z cukrem. Dodać olej, budynie, ser - ucierać. Potem wlać mleko. Można dodać pokrojone brzoskwinie z puszki.. Wymieszać. Wylać na ciasto. Piec ok.35 min.
pianka - 5 białek ubić z 1 szkl. cukru i 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Wyłożyć na sernik i piec jeszcze ok. 30 min.
Ja zawsze daję więcej sera. Przeważnie gotowy z wiaderka już zmielony.
Kolejna ślubna kartka
A w międzyczasie książka....
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa. Dziękuję również za to, że znajdujecie czas, aby mnie odwiedzić.
Karolinko, witam w gronie obserwatorów. Pozdrawiam
Serniczek wygląda smakowicie i pewnie taki jest. Na szczęście jest tylko na obrazku bo pewnie bym się skusiła. Muszę wytrzymać, muszę, muszę, muszę bez słodyczy jeszcze z 1,5 miesiąca. Chcę zgubić ok. 5kg. :-)
OdpowiedzUsuńSerniczek ten znam od lat i potwierdzam : jest pyszny !
OdpowiedzUsuńJakiś piękny wykrojniczek z boku kartki widzę (lub dziurkacz )
Ślicna karteczka :)
OdpowiedzUsuńMniamci:)
OdpowiedzUsuńPiękna karteczka:)
Oj, pysznie wygląda ten serniczek .... :) :) :)
OdpowiedzUsuńSerniczek jest przepyszny, mam ten przepis:-) Karteczka wspaniała! Opis książki ciekawy, więc muszę sobie wypożyczyć, ale to już chyba na zimowe wieczory:-)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam:-)
Piekna karteczka,a serniczek wygląda przepysznie:)
OdpowiedzUsuńBaśka!!! Czy ty serca nie masz? za miesiąc jadę na ślub bratanka, chcę
OdpowiedzUsuńbyć jak igiełka- a ty takim pysznym serniczkiem kusisz?
Już jak go widzę to się ślinię :) Idę po arbuza do lodówki - bee....
lubna kartka śliczna :*
popisowe ciasto Basi-jadłam ,jest pyszny
OdpowiedzUsuń